Pytanko do praktykujących. Jaka jest maksymalna średnica głowicy endoskopu który można wprowadzić do cylindra przez gniazdo świecy żarowej? :?: Dotyczy 1,9 TDI.
Dzięki za podpowiedź. Nie każdy sprzedający podaje takie dane.
No to PUPA. Głowica 10 mm nie przejdzie a mniejsze to już zupełnie inna półka cenowa i wymiękam. :evil: ops:
abstinent, stan tloka mozna zobaczyc. Tylko oswietlenie dobre potrzebne
A przez wtryskiwacz nie bedzie wiecej miejsca? Tylko ze PD maja wtryskiwacze "w srodku".
Tak mi sie przypomnialo, ze mam zdjecie glowicy AJMa od spodu.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj! Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol
Generalnie to co możesz sprawdzić po zdjęciu głowicy.
A tak naprawdę po lekturze kilku megawątków na forum, doszedłem do wniosku, że wielu poważnych awarii można by uniknąć, gdyby odpowiednio wcześniej dokonać odpowiedniej diagnozy. Były wątki o korbowodach, wypalonych tłokach, turbawkach itp. Najczęściej uszkodzenia narastają stopniowo, natomiast my dowiadujemy się o nich dopiero wtedy kiedy zapalają się kontrolki albo kiedy usłyszymy dziwne dźwięki (sorry ale nieodparcie nasuwa mi się analogia z nowotworami).
Pomyślałem więc, że warto by rozszerzyć sobie zakres przeglądów okresowych o przegląd newralgicznych części silnika (może nie tylko silnika), które są dostępne do oceny dopiero po demontażu. Wyobraźmy sobie np. przy wymianie oleju zaglądamy do skrzyni korbowej przez otwór spustowy oleju, przez otwór świecy możemy ocenić stan denka tłoka, gładzi cylindrowej, grzybków zaworowych, zaglądamy do turbawki bez jej wyciągania z auta. Oczywiście ocena wyglądu części w ten sposób nie daje 100% gwarancji ale z pewnością pozwoli zareagować na zauważone symptomy uszkodzeń zanim doprowadzą one do spustoszenia (nasze portfele :diabelski_usmiech ).
Stąd moje poszukiwania takiego narzędzia, które pozwoli mi w maksymalnym możliwym zakresie wprowadzić taką praktykę diagnostyczną.
P.S. Zwróć uwagę, że ta głowica z allegro jest sztywna i krótka , IMHO się nie nadaje do takiej diagnostyki. Powinna być jak laparoskop, na elastycznej, przegubowej szyjce, umożliwiającej dotarcie do odległych zakamarków, no i oczywiście z oświetleniem led.
Komentarz